“Annem benim için korkuyor. Ben onu yanliz birakmaktan çok korkuyorum. Bu yüzden okul gezilerine asla gitmiyorum.”

“Ben derste konsantre olamiyorum. Yerimde duramiyorum, bekliyemiyorum, sürekli araya konusuyorum ve dikkatsizligim yüzünden, kendimi tehlikeye atiyorum. Acaba bana ne oldu ? Ben deli degilim.”

“Bu bende her zaman oluyor. Harflerin yerini degistirerek, yanlis yaziyorum. Yazimin görünüsü kötü, ögretmen böyle söylüyor, ama buna ragmen hatali cümlelerimi her zaman okuyabiliyorum. Evet, ben zekiyim, diyebilirim.”

“Kendim için gerçek bir dost dilerim. Durumum gerçekten çok zor. Evden baski var. Benim için en kötüsü onlarin beklentilerini karsiliyamamak. O zaman ailemi hayal kirikligina ugratirdim.”

Aile Tarafi

“Sabahlari kalkmak, iki haftadan beri bir azap. Kötü uyuyorum, geceleri kalkiyorum. Gün içerisinde çok düsünüp, yinede çözüm bulamiyorum. Hayat sevinci kalmadi. Aküm bosaldi.”

“Issiz kalabilirim, agir bir hastalik geçirebilirim veya esimin basina kötü birsey gelebilir diye endise ediyorum. Endiselerimin yersiz oldugunu biliyorum, yinede endiselerimi bir kenara atamiyorum.”

“Morbus Parkinson hastasiyim ve nörolojik tedavi aliyorum. Bir grup olmasini isterdim,  bu hastalik üzerine daha fazla bilgi alabilmek ve en büyük sikinti olan kas kasilmasi ve korkutucu düsüncelerimle bas edebilmek için.” “Hayatî önem tasiyan bir karar karsisindayim. Birisine ihtiyacim var, onun yardimiyla dogru yolu bulabilmek için.”

“Uzun zamandir sigarayi birakmayi arzuluyorum.”

“Ask acisi çekiyorum.”

“Üzüntümü tek basima yenemiyorum.”

“Çocugum sosyal davranmiyor. Digerleriyle kavga ediyor. Bazen hayvanlara eziyet ettigini görüyorum. Benden para bile çalmisti.“

„Çocugum son zamanlarda çok degisti, kendini izole edip, bilgisayar dünyasinda kayboluyor. Çocuguma yardim etmek istiyorum.“


Göçmenler Tarafi

„Almanyada yasamayi seviyorum. Problemleri ailemiz ile çözüyoruz. Ama her problemide ailem çözemez.  Saglik uzmani bir psikoterapist bunlari yapabilirdi. Hölzel Hanim türkçeyi biraz biliyor ve Nordenhamdaki Gymnasiumda göçmen çocuklariyla ilgileniyor. Ingilizce diline tamamen hakim.“ Hastalarimin üzüntülerini ve korkularini dikkatlice tedavi ediyorum.Aile çevresine uyan, yeni bakis açilari görmelerine yardimci oluyorum ve hastalarimla beraber çözüm üretiyorum. Depression, korku ve Aile problemlerini tedavi ediyorum. Konfliktlerde hastalarimla beraber çözüm ariyorum. Konsantrasyon ve davranis bozuklugu olan çocuklarada yardim ediyorum. Muayenehanem Brake´de. Saglik uzmanlari 45-50 dakika süren her tedavilerini, yasal olarak belirlenmis ücret tabelasina göre hesapliyor. Ilk görüsme Anamnese (hastanin ön geçmisi) için. Ondan sonra bir tedavi plani hazirlayip, hastayla beraber konusuyorum.

  Wem kann ich helfen? Angst vor Psychotherapie? Therapeutisches Buch Professionelles Profil Therapien & Dauer Kontakt
Datenschutzerklärung